Komfort i efektywność chłodnicza: Rury klimatyzacyjne Conex

Komfort i efektywność chłodnicza: Rury klimatyzacyjne Conex

Trudno wyobrazić sobie brak dostępu do klimatyzacji, biorąc pod uwagę wysokie temperatury z jakimi zmagamy się w sezonie letnim czy jesiennym. Jednocześnie klimatyzacja może służyć także do ogrzewania pomieszczeń, szczególnie w miesiącach poprzedzających włączenie głównego źródła ogrzewania. Jednak aby klimatyzacja działała efektywnie należy zastosować odpowiednie rury. Warto dowiedzieć się więcej na temat rur klimatyzacyjnych Conex dostępnych w hurtowni Onninen.

Dlaczego warto zdecydować się na rury do klimatyzacji Conex?

Rury do klimatyzacji Conex cechuje najwyższa jakość wykonania, a także trwałość, odporność na korodowanie czy uszkodzenia mechaniczne. Warto zwrócić uwagę na ich ponadprzeciętną wytrzymałość. Rury mają grubość ściany wynoszącą 1 mm, a dodatkowo wysoki stopień twardości miedzi. Należy zauważyć, że są też odporne na korodowanie i nawet pod wpływem dużej dawki wody czy wilgoci nie pojawia się na nich rdza. Rzeczywiście mogą służyć przez naprawdę długi czas bez obaw o ich uszkodzenie czy zmianę właściwości. W ofercie producenta Conex dostępne są rury miedziane i stalowe, które charakteryzuje duża wytrzymałość zarówno na zmienne temperatury, jak i ciśnienie. Kolejnym dużym atutem jest fakt, że rury można łatwo formować i sprawdzą się do każdego typu klimatyzacji. Rura do klimatyzacji posiada niski współczynnik oporu hydraulicznego, a więc gwarantuje swobodny przepływ medium przez całą instalację. Rury producenta Conex cieszą się renomą i uznaniem wśród użytkowników prywatnych, ale też przedsiębiorstw, stawiających na wysoką jakość produktów i doceniających korzystną cenę. Producent Conex istnieje na rynku już od wielu lat, oferując klientom najbardziej innowacyjne rozwiązania. Jest to synonim jakości i nowoczesności.

Interesuje Ciebie hydraulika? Sprawdź po czym rozpoznać nieszczelną instalację hydrauliczną!

Solidne rury stalowe Conex B Press Carbon

Warto zdecydować się na rury stalowe Conex B Press Carbon, które dostępne są w wielu różnych rozmiarach. Wykonane są ze stali węglowej ocynkowanej. Dzięki temu są jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też rdzewienie. Należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, że rura stalowa Conex Carbon wykazuje się niezwykłą trwałością. Takie rury wykonane są zgodnie z normą PN EN 10305-2. Producent zastosował łączenie zaprasowanymi szczękami o profilu B. Technika połączeń w tych rurach jest naprawdę innowacyjna. Są one odporne na rozciąganie, skręcanie, ale też zapewniają szczelne łączenie. Można je wykorzystać do zaaprobowanych zaciskarek. Ponadto jakość połączeń, a także niezawodność materiału została potwierdzona międzynarodowymi certyfikatami. Dzięki zastosowaniu cylindrycznego prowadzenia rury w łączniku nie trzeba obawiać się o uszkodzenie elementu uszczelniającego. Takie rury do klimatyzacji posiadają podwójne zabezpieczenie, gdyż producent zastosował specjalistyczne zaprasowanie zarówno przed, jak i za karbem. Pierścień uszczelniający jest niezaciśnięty, ale gwarantuje pełną szczelność połączeń. Warto jeszcze docenić aspekt ekonomiczny. Otóż takie rury są dostępne w korzystnej cenie, ale też bardzo szybko można je łączyć, co pozwala na wykonanie prac w naprawdę krótkim czasie. Nie trzeba obawiać się do tego wyciekania wody. Takie rury wytrzymują nawet ciśnienie 10 bar i temperaturę od minus 50 do 150 stopni Celsjusza.

Instalator z rurą miedzianą zawieszoną na ścianie

Rury do klimatyzacji Conex Banninger

Na uwagę zasługują rury do klimatyzacji Conex Banninger. Dobrym wyborem może być rura stalowa 42×1,5×6 m – stal węglowa ocynkowana cienkościenna zaprasowywana. Jest ona podatna na obróbkę. Należy zwrócić uwagę na jej większą wytrzymałość w porównaniu do zwykłych rur stalowych, ale też możliwość spawania. Można zdecydować się także na produkt jakim jest rura stalowa 89×2,0x6 m – stal węglowa ocynkowana cienkościenna zaprasowywana. Jest ona jednostronnie ocynkowana. Wykazuje naprawdę dobre właściwości wytrzymałościowe, ale też jest odporna na działanie wody czy wilgoci. Umożliwia szybkie i pewne wykonywanie połączeń, a to wszystko dzięki zaprasowanym złączom. W ten sposób można wyeliminować proces skręcania. Sprawdzi się nawet do kształtek o dużych średnicach. Jeżeli szukacie produktu o większych wymiarach, to sprawdzi się rura stalowa 108×2,0x6 m – stal węglowa ocynkowana cienkościenna zaprasowywana. Ta rura pomimo dużych wymiarów wyróżnia się naprawdę niską wagą, przez co łatwo ją montować. Dodatkowo posiada łączenie elementów w technologii press, dzięki temu można uzyskać połączenia o zminimalizowanym przewężeniu i nie trzeba obawiać się strat ciśnienia w instalacji.